Jasmine Maat - vítězka 106. her

17. dubna 2015 v 18:49 | Evolet
FC: Sophia Bus

1000

11 23
Jméno: Jasmine Maat
Věk: 31 let
Kraj: 1
Vzhled:Dříve měla Jasmine růžovo-fialovo-modré vlasy, dnes však přešla zpátky ke své původní, hnědé barvě. Samozřejmě, v trochu nabarveném, dvouodstínovém stylu. Vlasy má dlouhé, přibližně do půli zad a přirozeně vlnité. Stále se chce odlišovat od davu, ale už nějaký ten rok pominul. Měří 170 cm a je štíhlé postavy. Není nijak zvlášť svalnatá, minimálně ne na první pohled. Má kulaté, tmavé modré oči a velmi pronikavý pohled.
Nosí převážně barevné i decentní halenky a kalhoty, obojí z dost luxusních látek. Chce vypadat co možná nejvíc originálně, aby nezapadala mezi ostatní holky z kraje, takže si vždy najde něco navíc. Třeba šperky, šátky nebo bundičky, které si nechává šít na míru. Má cit podobný tomu návrhářskému, dobrý vkus, ví co jí sluší a oblečení jí docela dost baví. Stará se o sebe. Člověk jí často může potkat nalíčenou, i když Capitolu se to nikdy nebude moct rovnat. Občas jí nevadí ani šaty nebo sukně, přestože pro ně slabost rozhodně nemá. Na lidi působí jako dívčí typ, trochu křehká, pravda, ale i tak by si nikdo zřejmě nedovolil jí chránit. Má cosi jako vnitřní sílu, dá se říct. Každý kdo jí vidí musí chtě nechtě uznat, že je krásná.
Rodina: Pochází z bohaté rodiny. Její matka i otec jsou stále naživu, ačkoliv už ve stáří. Seznámili se v práci - oba pracují v oblíbeném, luxusním klenotnictví. To se stalo jak jejich prací, tak koníčkem a nebyl problém živit rodinu a ještě jí poskytovat dost věcí navíc. Jsou váženými obyvateli prvního kraje a skutečnými odborníky v oboru. Má bratra Adama, který je o 2 roky mladší než ona a upřímně ho nenávidí, protože byl vždy lepší než ona a snažil se ji ponižovat. Pořád. Výhra na tom nic nezměnila, bratr jí pořád zůstane trnem v oku, i když už se spolu tak často nevidí a o tom, že by byl lepší, se taky dá dost polemizovat. Nejdříve s ní ve Vesnici vítězů bydlela celá rodina, ale bratra nemohla vystát. Rodičům, dá se říct, na chvíli odpustila jejich chování a několik týdnů se i snažila stát součástí Maatovic rodiny. Bratr se k ní však pořád choval stejně, tak ho jednoduše vyrazila na ulici, ať si dělá co chce. Upřímně si přála, aby ho vylosovali do Her, doufala v jeho smrt. Rodiče se jí snažili domluvit, ale když odmítla Adama vzít zpátky, rozhodli se, že pro ně bude lepší, když zůstanou ve starém domově. Tak se odloučili, zřejmě nadobro. Jasmine se s rodinou stále ještě sem tam vídá, i když obě strany to nevnímají zrovna s povděkem. Ví, že Adam zřejmě pracuje v klenotnictví rodičů a snaží se mu vyhýbat, jak to jen jde.
Povaha: Dříve byla spíš pasivní, tichá, ale jako většina holek z jedničky měla ráda, když byla ve středu pozornosti. Sama se sebou byla dost spokojená, líbila se sama sobě. To platí do dnes, samozřejmě, ale jinak se změnila prakticky od základů. Ví o sobě, že vypadá dobře a ráda to dává najevo. Je o dost sebevědomější, než bývala a stejně tak samostatná a nezávislá. Taky podle všechno trochu víc pyšná a namyšlená, či spíše arogantní. Udržela si vlastní smysl pro humor, který většina lidí moc nechápe. Umí se ovládat, ale když už jazyk za zuby neudrží, létají blesky a většinou si svojí přímostí způsobí jen problémy. Není moc přátelská nebo milá, také kamarádů má pomálu a těžko říct, čím si je vůbec získala. Empatií a soucitem teda zrovna neoplývá, spíš se jeví jako chladná a krutá, když na to přijde. Přes zabíjení se docela rychle přenesla. Nenávidí přetvářku, stejně jako lež a sama je velmi upřímná. Chtě nechtě se dozvíte, co si o vás myslí. Je pořád nad věcí, dost povýšená, má nějakou svojí hrdost a ego. I kdyby se měla nenávidět, pořád si bude myslet, že je lepší než ostatní. Na tohle občas dost dojíždí a může i tvrdě narazit, ale rychle se oklepe. Sama sebe si váží a nikomu nedovolí, aby jí využíval nebo s ní mával, umí být dost důrazná a stát si za svým. Občas mi docela silné výkyvy nálad, určitou emoční nervnováhu, snad vlivem dětství, arény, nebo všechno dohromady. Je v některých ohledech trochu paranoidní s občasným záchvatem paniky. To na sobě ze všeho nejvíc nenávidí, ale snaží se to přehlušit trochou alkoholu nebo příležitostnou cigaretou. Chce to mít pod kontrolou, ale je to spíš psychická daň za všechno. Má svá slabá místa, ale nikdy by nedovolila, aby jí její démoni zastínili. I z toho, jak stojí, jak mluví a jak se chová je jasně patrné, že je silná a odvážná, teď už ano. Taky malinko pomstychtivá. Zkrátka má v sobě dost z profesionálky a bohaté holky z jedničky, často se jiným lidem může zdát nesnesitelná, ale není bez svědomí. Má minulost, na kterou není pyšná, ale snažila si z ní vzít to, co jí mohlo něco dát, i když je jasné, že jí to pro normální, šťastný život dost zničilo.
Schopnosti: Je inteligentní a bystrá, velmi. Naučila se rozpoznat pár jedlých bobulí, ale ne moc, spíš ty základní, které by v případě nouze mohla najít a sníst. Ani v aréně se tato její schopnost zrovna dvakrát nezlepšila. Neumí vařit, a pokud, tak je to pořádný blivajz, ale oproti dřívějšku se pomalu rozhodla se začít učit plavat. Zatím se dostala k úrovní plácání se na hladině bez utopení. Umí skvěle bojovat se zbraněmi na blízko, jako je například meč, mačeta nebo dýka. Těch se držela i v aréně. Ale díky své vlastní vůli a občasnému tréninku se zdokonaluje i ve zbraních na dálku, jako je luk, oštěp nebo, především, házecí nože. Je hodně rychlá, mrštná a jelikož není moc těžká, umí snadno vyšplhat na strom, i do poměrně velkých výšek. Má velkou sílu v rukou, přesto se boj se sekerou musela naučit až v aréně a to ještě ne zrovna moc dobře. Má prostě raději lehké, rychlé zbraně. Rychle se učí. Umí vyléčit pár lehčích zranění, buď s pomocí bylinek, ale raději má v ruce obvazy a skutečné léky. Nikdy neuměla vázat uzly nebo klást pasti a nyní už jí to připadá docela zbytečné. I oheň by založit zvládla, možná bez sirek. Umí se pohybovat velice tiše, snadno se zamaskuje v podrostu nebo jednoduše zmizí. Umí se skrýt tak, že si jí prostě nevšimnete, ať už se blíží k vám, nebo se schovává. Zrychlily se jí reflexy a intuice, důvěřuje svému vnitřnímu hlasu, pokud jí velí utéct nebo bojovat. Možná před arénou nebyla zrovna ideální profík, ale pobyt v ní z ní rozhodně udělal smrtícího nepřítele. Pokud někoho zabije, tak nemá výčitky a umí být i docela dost krutá. Není to sadistka, ale pokud se k ní chováte jako svině, tak se vám to taky vrátí. Mimo boj, umí nádherně kreslit a malovat, má smysl pro estetiku, ať už se to týká oblečení, květin nebo nábytku a dokáže zaujmout jenom svojí přítomností. Vyvolává dojem, že jí musíte chránit, ale nemůžete se jí dotknout. Dělá dojem, aniž by si to uvědomovala. Zřejmě by se jí to ani moc nelíbilo, ale na lidi to působí.
Životopis: Jak už bylo řečeno, narodila se v bohaté rodině, takže měla vždy všeho dostatek, jak je to ostatně v prvním kraji zvykem. Tedy, všeho kromě přátel. Občas se s ní děti ve škole bavily, ale nikdy si s nikým nerozuměla tak, aby se stala jeho skutečnou kamarádkou. Když do školy přišel o dva roky později její bratr, nepotřeboval ani měsíc, aby z ní v očích všech udělal neschopnou nulu. Pomlouval jí, kde mohl a přebral jí i těch pár kamarádů, co si snad našla. Chtěl jí jednoduše dělat ze života peklo, zatímco on sám mohl zářit na Akademii. Jasmine byla naproti tomu chytrá ve škole, studium jí nedělalo problém, ale díky tomu si jí dobírali ještě víc. Získala pár nelichotivých přezdívek a nějaký vztah či láska vůbec nehrozil.
Rodiče jí doma moc nerozmazlovali, více se věnovali jejímu bratrovi a vkládali do něj své naděje, což jí neskutečně štvalo. Jednou se pokusila utéct z domu, od bratra i rodičů, které v té době, když byla malá, solidně nesnášela. Naneštěstí, zabezpečená holka z jedničky neměla moc zkušeností a možností naučit se prchat a tak netrvalo dlouho a mírotvorci ji našli a přivedli domů. Když se vrátila, její rodiče byli neskutečně naštvaní a otec ji zbil, poprvé a naposledy. Od té doby jí matka také začala doma speciálně trénovat, mimo osnovy Akademie a byla dost tvrdým trenérem. Trvala na tom, že Jasmine se sama přihlásí do Her, ale ona to nikdy v plánu neměla. Do arény za nic nechtěla.
Nakonec bylo jedno, co chce nebo nechce. Vylosovali ji a ona byla nucena bojovat v Hladových Hrách. Není třeba říkat, že doma jí zrovna nevěřili. Ačkoliv nebyla typický profík ženoucí se do boje a toužící po lidské krvi, jako její bratr, zvítězila. Jako snad pro každého vítěze to pro ní bylo asi nejhorších pár týdnů života, ty které strávila před arénou i v ní. Hodně ji to změnilo, ale nemohla by říct, že k horšímu. To, co si s sebou nesla z dětství, ustoupilo do pozadí a ona poznala, že jako člověk má svojí cenu a že za něco rozhodně stojí. Něco dokázala, z dvaceti čtyř lidí zrovna ona. Získala díky tomu taky určitou bezcitnout. Aréna jí zanechala noční můry, paranoiu a démony, ovšem také jí posílila a udělala z ní někoho, na koho by mohl být první kraj pyšný. Do svých osmnácti se věnovala trénování splátců, ale pak se odmlčela a jednoduše zmizela z veřejného dění. Lezlo jí na nervy přetvařování capitolanů, ponožování vítězů i trénink splátců, kteří nemají šanci na výhru. Nebavily ji cesty tam a zpátky ani capitolské večírky. A především, když zemřel jeden z toho mála jejích přátel, Arbarro, nechtěla se dívat na lidi, kteří zavinili jeho smrt. Prostě chtěla mít svůj klid. Musela se dost pečlivě skrývat, aby ji Capitol nedonutil přijet, nějaký čas vůbec z domu nevycházela, až se začaly po kraji proslýchat různé názory a teorie, některé mluvily i o propadnutí alkoholu a drogám. Kromě toho, že našla zalíbení ve whiskey a občasné cigaretě, se jí nic horšího nestalo. Hodně kreslila, malovala, vytvořila spoustu kreseb uhlem. Většinou kreslila surrealistické obrazy, díky kterým se vyrovnávala se vším, co jí tížilo, ale někdy se do jejích výtvorů vloudila i aréna, Capitol nebo první kraj. Také její bratr. Na jeho obrázky pak házela nože. Ostatně, i díky tomu se zlepšila v práci se zbranému na dálku. Vztek udělal svoje. Bratr není jediný, na koho touží házet nože, ale všichni, kteří jí ze života kdy udělali peklo. Během své menší dovolené bylo pomsta také jednou z věcí, kterými se zabývala.
Proč zase vyšla z domu a rozhodla se žít dál, těžko říct. Snad už ji to jednoduše nebavilo. Nechala svojí neveselou minulost za sebou, ale nenávist jí stále pohání kupředu a k činnosti. Slyšela i o revoluce, která proběhla v Capitolu a o dosazení nového prezidenta. I když se to nezdá, Hry a události v Capitolu sledovala pečlivě a utvářela si názory na nové vítěze i osobnosti, které měla možnost vidět. Nikdo by o ní nemohl říct, že je stoprocentně vyrovnaná, ale rozhodně je to vítězka ve všech ohledech toho slova.

Vztahy:
Arbarro Guerrero - Kamarád (mrtvý)

Diamond Meathers - Kamarád
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 18. dubna 2015 v 22:27 | Reagovat

Zlatý deníček Jasmine Maat

Milý deníčku,
nečekala jsem, že první Sklizeň po mé domácí prodlevě bude zrovna takováhle. Splátci jsou větší lamy než pamatuju. Nižší kraje rozhodně. Pořád mám alespoň trochu víry pro profíky. Fajn je ta hnědovlasá, jak se jmenuje...N, Nara, Nora...Nia! Jo, tahleta. Je to mrcha, připomíná mi mě. Líbí se mi. I když má podobný vlasy.
Vítězové jsou taky lemry, alespoň to, co jsem viděla. Ta Katty nevímjakdál ujde, deníčku, ale díky ní jsem si vzpomněla, že nemám nalakované nehty. A na ubytovně se zrovna laky neválí. Měly by. Capitol mi leze krkem a to jsem v něm pár hodin. I když, jídlo je tu lepší než doma. A pití. A to, že to neplatím já. Dobře, asi tu vydržím pobýt těch pár týdnů.
Jediný, na koho jsem se tady těšila, byl Diamond, a ten tu není.
Na pár minut jsem prožila cosi jako nostalgický smutek, takže jsem se rozhodla, že to zapiju vínem, protože to je jediné rozumné východisko.
Všichni mi taky neustále připomínají můj věk. Nevím, jestli to dělají schválně, ale nelíbí se mi to. Od třiceti začnu tvrdit, že je mi dvacet pět. Znovu.
Taky si musím sehnat chlapa, protože mi to už leze na mozek. Což mi připomněla Nia. Když o tom tak přemýšlí, připomněla mi i věk. Ten názor na ní ještě přehodnotím, už se mi líbit přestává.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama