Aleki Seiwch

7. května 2016 v 8:00 | Veja

10

1 10


Jméno: Aleki Seiwch
Pohlaví: muž
Kraj: 2
Věk: 17 let
Vzhled: Z Alekiho příroda nechtěla mít dokonalého chlapce, po kterém poletí všechny krásné dívky. Ba naopak, kvůli jeho vzhledu nikdy nemohl být šťastný, protože ze všech stran se na něj hrnula jen samá nepěkná slova. Není vysoký ani silný, ale to by zřejmě nebyl ten největší problém. Není tlustý, nemá křivé zuby a vlastně nic tak hrozného byste na něm nenašli. Říkáte si, co tedy lidem tak vadí? Kdyby Aleki pocházel z chudšího kraje, vše by bylo v pořádku, ale vzhledem k tomu, že žije v kraji druhém, všem přijde naprosto nechutné, když má kluk beďary na obličeji, husté obočí a trošku větší nos. On za to nemůže, že se nenarodil s dokonale čistou pletí a se vzhledem modela. Na své tělo si nenechá doktory sahat, nechce se stát umělým. Ne každý profík musí vypadat skvěle, to ale nikdo nechápe. Je blonďák a je s tím spokojen, nikdy by si hlavu neobarvil. Na svět hledí modrýma očima, které nebývají zrovna veselé. Kdyby se jeho dobré srdce počítalo do vzhledu, patřil by k těm nejkrásnějším.
Rodina: Bohužel, i když mu žijí oba rodiče i sestra, neustále si připadá, jako by byl na světě zcela sám a žádnou rodinu neměl. Fantina, jeho matka, patří k nejchtěnějším a nejkrásnějším ženám. Drake, hlava rodiny, pracuje jako šéf zdejších zedníků, dostává obrovský plat, a kdyby to byl nějaký ošklivák, jeho žena by si ho nikdy nevzala. Mladší sestra Georgina, které se neřekne jinak než Gigi, zdědila krásu po matce, takže ta je miláčkem rodiny a všichni v ní vidí skvělou budoucnost v kariéře modelky. No, a pak je tu on, Aleki Seiwch. První dítě a hned takový neúspěch. Matka je z něj nešťastná a nechová se tak, jak by se měla správná matka chovat. Nevidí ve svém synovi krásu a potěšení. Představovala si, jak se jí narodí nádherné dítě, Aliho však za pěkného nepovažuje a dokonce se za něj stydí. Jelikož to u nich chodí tak, že jak mamina pískne, tak to je, takže i otec nemá svého syna příliš v lásce. A sestra? S tou si moc nerozumí, jelikož ona je pro Kapitol a on vůbec. On si nějak nerozumí s nikým, protože lidé s takovým "šeredou" nechtějí mít nic společného. Když ho nepřijímá ani vlastní rodina, kdo potom?
Povaha: Veselý, šťastný, společenský, oklopen přáteli, usměvavý, plný energie.. Tak přesně takový on není. Rád by byl, ale nejde to. Už od velmi nízkého věku se potýká se šikanou, protože kdo jiný by mezi dokonalými lidmi měl být oběť než kluk se vzhledovými chybami, že? Normálním lidem to může připadat nesmyslné, smát se někomu za beďary, obočí a nos, ale v jeho kraji se tohle všechno řeší. Nezažívá lásku v rodině, nezná pocit přátelství, všude jen samé nemilé pohledy, nepříjemná oslovení a urážky, posměch.. Není divu, že se u něj začíná projevovat sociální fobie, která sílí a sílí. Začíná se lidí kolem sebe bát, má strach z hodnocení jeho vzhledu, necítí se dobře ve společnosti, dělá se mu špatně z pocitu pozorování jeho samotného, no, je to zkrátka chudák. Tohle si nezaslouží, protože jeho srdce je dobré, čisté a rád by ho někomu otevřel, jenže kolem sebe má jen lidi zlé a špatné. Kdysi mu doktoři diagnostikovali rakovinu hltanu, ale naštěstí se na ni přišlo včas a nádor se stihl chirurgicky odstranit, avšak stále mívá bolesti při mluvení, takže většinu času je tichý. Stejně si nemá s kým povídat. Často trpí krvácením z nosu, které je také spojeno s minulou nemocí. Špatné věci se dějí dobrým lidem, toto ho perfektně vystihuje.
Schopnosti: Asi čekáte, že mladík ze Dvojky, profík, ten určitě chodí od mala trénovat na Akademii.. Mýlíte se. Rodiče mu zakazovali na tréninky chodit, protože prostě nechtěli, aby se příliš ukazoval někde na veřejnosti. Ano, až takhle hnusně se za něj stydí. Odporní rodiče! On se však něco naučit chtěl, proto se na výcvik dostavoval tajně. Svaly zde nepobral, bohužel, ale naučil se zacházet s noži a kuší. Jeho známky ve škole jsou velmi zlé, protože tam moc nechodí, aby se vyhnul šikaně, se kterou se běžně potýká. Jeho rodiče se o něj nezajímají, takže se musí učit žít sám, všechno si zařizovat, takže jako je samostatný, ale k čemu mu to je, když je smutný, že? Jak už bylo zmíněno, nerad mluví, protože ho to bolí, takže naopak velmi dobře slyší, dokáže rozeznat dokonale tóny, vycítí podle zvuku nebezpečí a zkrátka jeho uši jsou vycvičené. Miluje vodu, takže je výborný plavec. Pokud vás zajímá i něco, co neumí, tak je to boj holýma rukama, lezení na stromy, rozeznávání bylin či něčeho podobného a tanec, na to všechno je úplné poleno.
Životopis: Aleki Seiwch, nešťastný klučina, který se narodil do druhého kraje jedné teplé letní noci. Prvorozené dítě, z kterého se měli všichni radovat. Avšak nakonec se neradoval nikdo, protože jak rostl, rodičům se začaly bořit plány o tom, jak jejich syn bude nádherný a neodolatelný. V jejich kraji hraje vzhled důležitou roli, však všichni jsou v této domácnosti krásní, jen Ali to podle jejich názoru kazí. Takže láska k němu se okamžitě škrtá ze seznamu a k jeho jménu se připisují tituly jako omyl, katastrofa, zbytečnost, ostuda a tak podobně. Jeho sestra je slečna dokonalá, nádherná, perfektní a on? Nemilován, nechtěn, odmítán, šikanován, urážen, zničen.. Sociální fobie, která se v důsledku toho všeho začala projevovat, stále jen roste a sílí. Vynechává školu, vyhýbá se lidem, bojí se kontaktu s kýmkoli a začíná se stydět sám za sebe, i když k tomu nemá jediný důvod. V ničem si nevěří. Má dobré srdce, které nikdo bohužel nevidí. Nikdo se nenamáhá, hledat jeho vnitřní krásu. Modlím se, aby se nad ním osud slitoval a nadělil mu do života někoho, kdo rozsvítí to magické světlo v temnotě kolem něj a přinese mu to, co mu nebylo dáno, co si zaslouží, co pomůže, co rozveselí, ale hlavně to, co potřebuje. Žádnému člověku by se nemělo ubližovat, každý má právo žít, každý má právo na lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama