Monaghan Holland

1. července 2017 v 11:02 | Evolet
Jméno: Monaghan Holland - Hráč: Veja

Jméno: Monaghan Holland
Pohlaví: žena
Kraj: 7
Věk: 18
Vzhled: Monaghan se výškovým průměrem ani zdaleka nepřibližuje většině svých vrstevnic. Je těžké ignorovat fakt, že se svými 155 centimetry vypadá jako zakrslý trpaslík, přesto se však dokáže tolik nadmout pýchou, že je těžké ji rozeznat od obra. Tam, kde jí matka příroda ubrala, naopak fyzička přidala. Její vcelku štíhlé tělo obklopuje náznak svalů, díky nimž není žádné párátko. Mon by se dala zařadit mezi dívky, které nikdo nechce naštvat. Jedním jediným pohledem dokáže odrovnat každého, kdo by jen pomyslel na to, že si z ní bude utahovat, přesto však dokáže i přesný opak, až je tomu těžké uvěřit. Jestliže je to potřeba, zvládne překonat jakoukoliv vnitřní bariéru vůči lidem a využít svého přirozeného půvabu. Pohybuje se kupodivu svižnou a energickou chůzí, která je v poměru s jejím tělem značně nadprůměrná, přesto se však nese elegantně a jaksepatří. Ke svým vlasům má vytvořen zvláštní vztah, pravděpodobně proto, že je to jediná část jejího těla, která nedosahuje podprůměrné výšky. Světle plavé vlasy se jí v prstencích spouštějí zhruba do půlky zad, kde je většinou i tak nechává. Nepotrpí si na žádné zvláštní zacházení, proto je nechává tak, jak jí je příroda nadělila a dál se s tím nepáře. Její pokožka je od hlavy až k patě značně pobledlá, jelikož netráví moc času na sluníčku, ale v lese ve stínu, odkud se obvykle nehne na více než hodinu. Dalo by se říct, že svýma velkýma očima vzbuzuje hrůzu, kor když je ještě vykulí. A nijak tomu nepřidává fakt, že jsou kaštanově hnědé. To samé by se ale nedalo říct o jejích rtech, které většinou stahuje do úzké linky.
Rodina: Na neštěstí ostatních členů pochází z poměrně obsáhlé rodiny, tudíž je jí dost dobře obeznámeno dělení se o věci. Vyrůstala v jednom z menších domů v chudinské čtvrti už tak chudého 7. kraje, nebyla však první, kdo tento příbytek obýval. Když se její matka Elisa provdala za Roberta, nejprve se usadili v jednom z lepších domů, které nejenže prosperovaly celému kraji, ale patřily mezi ty poněkud pohlednější. Když přišlo jejich první dítě, Christian, museli omezit některé výdaje a vystačit si s průměrem, který mají. Po Christianovi přišel jeho mladší bratři George a Damon v podobě neplánovaných dvojčat. V té době se její rodiče přesunuli do menšího domu, jelikož jim finanční prostředky nebyly schopny zajistit obživu pro všechny členy rodiny a zároveň obydlí. Po narození posledních dvou dětí přišla na svět její o rok starší sestra Julian, o kterou ale přišla, když jí bylo 11, protože byla vybrána do her. Monaghan je nejmladší dítě, tudíž se o ni nejvíce dbá. Její rodiče jsou na ní doslova fixování, protože nechtějí přijít o další dítě.
Povaha: Obvykle nevyhledává žádnou společnost, nedalo by se ale tvrdit, že nemá žádné přátele, které by mohla zahrnovat svými náhlými odchody. Téměř nikdo si ale není jistý, jak na tom s ní je. Někdy ráda předstírá aroganci, jindy zase beze slov opustí místnost s jemně nadzvednutým obočím. Nenechá nikoho, aby se k ní přiblížil moc blízko, staví si kolem sebe pomyslné skleněné hradby, přes které sice jde vidět velmi dobře, ale překročit či zbourat je, je zkrátka nemožné. Nijak nevyčnívá z davu, vlastně do něj docela zapadá, nijak se neprojevuje před nikým, koho nezná a pokud něco nemusí dělat, prostě to neudělá. Její chování je nevyzpytatelné a nedá se z něj přímo určit její povaha. Dělá všechno pro dobro rodiny, zároveň ale i pro to své a to, co se jí příčí, dokáže shodit jen několika větami. Ačkoliv je velmi rozporuplná, nikdy se nedokáže naštvat natolik, aby křičela. Obvykle je velmi klidná. Mívá problém s převáděním svých myšlenek na řeč, a proto se někdy může zdát, že mluví v hádankách. Dokáže vždy říct, co si právě myslí, zároveň ale mlčí, pokud si situace nežádá její názor. Nesnaží se chovat jako hrdinka a rozhodně na sebe nijak neupozorňuje. Chová se obezřetně, ale zároveň velmi slušně. Nerada se s nikým sbližuje, o tom už značí její plachost a tajemnost. Není příliš tvrdohlavá a raději se řídí rčením "Moudřejší ustoupí", ale pokud si jí někdo přivlastňuje jako loutku, ráda sabotuje všechny marné pokusy. Nikdy by o sobě neřekla, že je zajímavá, soustředí se na budoucnost, a i když není nijak vytrvalá, nedělá si z toho hlavu, protože to o ní většina lidí ani neví. Jestliže je vnějšími vlivy k něčemu přinucena, poddá se tomu, pokud to má pozitivní vliv na její rodinu. Její největší slabinou je nedůvěřivost a neschopnost poslouchat svoje rodiče, ačkoliv o nich dost dobře ví, že její rozhodnutí na ně má rozhodující dopad. V nepříznivých situacích se snaží si zachovat chladnou hlavu a nepanikařit, dokáže vyřešit většinu problémů selským rozumem, ale logika a inteligence jí rozhodně nechybí, to však nepotřebuje dávat najevo.
Schopnosti: SMonaghanin původ značně ztěžuje situaci v postavení mezi lidmi s výraznějšími talenty. Nikdy nebyla profesionálně cvičena a ani si není jistá, zda by o to vůbec stála. Dokáže si vystačit i s tím málem, co umí. Preferuje raději přirozenou cestu a označila by se za samouka. Kvůli své časté práci v lese jí do ruky padne sekyra jako ulitá, to však není žádná neobvyklost u lidí ze 7. kraje. Ačkoliv má krátké nohy, dokáže zařadit docela vysokou rychlost, oproti tomu je ale výhodně obratná a reflexivní. Sice nazpaměť nezná většinu rostlin, a tak si nedokáže představit, že by z nich musela udělat protijed. Maximálně zvládne hodit šípek do čaje a tím končí. Nemá fotografickou paměť, proto se většinu věcí učí déle než ostatní, vydělává ale na fyzické síle a zdatnosti. Díky své výšce se umí mrštně dostat až ke koruně stromu, což může být jedna z výhod, které dokáže bezkonkurenčně uplatnit. Přednostně se věnuje boji zblízka, protože nemá nijak dobrou mušku. Nikdy nezkoušela žádnou jinou zbraň, protože podle jejích rodičů je to nebezpečné jak pro ni, tak pro ty, které by mohla trefit. Nepříznivé podmínky ji naučily obezřetnosti a přežití v horších poměrech. Většinu činností zvládá okrajově, je to typ člověka, který se věnuje zkrátka skoro všemu a z toho vyvozuje další následky.

Životopis: Do obyčejné rodiny vpadla jako povodeň a s tím i jako poslední dítě rodiny Hollandových, za což její rodiče museli být přímo nadšeni. Její život by se již od začátku dal přirovnat k naprosté katastrofě nebo k definici nudy. Záleží na tom, z jakého úhlu se to bere. Jako malá se často musela řídit rozkazy svých starších sourozenců, kteří vždy měli navrch jak výškově, tak vědomostně. Nejvíce si vždy rozuměla se svojí o rok starší sestrou, se kterou trávila většinu svého volného času, když už nějaký byl. Nikdy se neměla špatně a nepotřebovala si představovat život v bohatství. Pro ni bylo vždy tím hlavním, aby měla svoji rodinu pohromadě. Poslední zážitek se svojí sestrou má na její první sklizni, kdy byla vybrána. Od té doby se s truchlením vypořádává tak, že tvrdí, že žádnou sestru nikdy neměla. Je to způsob, kterým se utěšuje, zkrátka své pocity drží zamčené hluboko, aby tím náhodou neohrozila sebe nebo někoho jiného. Od té doby, co zemřela v hrách se toho ale stejně moc nestalo, když to šlo, po práci trénovala pár chvatů. Většinou to ale stejně moc nešlo, protože musela pomáhat i doma. Během svých školních let si nalezla několik přátel, s kterými se občas vídá i doteď, její život pro ni ale nepředstavuje nic, pro co by se musela rvát až do krve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama